Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zástupce kulturního centra venezuelského velvyslanectví položil se zástupci OV KSČM Blansko věnce k pomníkům padlým

Venezuela uctila oběti války na Blanensku. U příležitosti 205. výročí venezuelské nezávislosti, výročí narození Osvoboditele Símona Bolívara a historického vůdce Bolívarovské revoluce Huga Rafaela Cháveze Fríase uctilo Velvyslanectví Bolívarovské republiky Venezuela za organizační účasti předsedy Okresního výboru KSČM v Blansku Emila Pernici oběti druhé světové války na Blanensku. Věnce venezuelského zastupitelského úřadu byly položeny ve Velkých Opatovicích za přítomnosti zástupce kulturního centra velvyslanectví, předsedy blanenské KSČM, místostarosty města Jaroslava Bárty (BEZPP za KSČM) a předsedy základní organizace Josefa Němce. Po pietním aktu následovala návštěva Kartografického muzea s příslibem spolupráce s Kulturním centrem Velvyslanectví Bolívarovské republiky Venezuela a následně prohlídka zámku s pamětní síní.

 

Další zastávkou byla obec Němčice na Boskovicku, kde byl věnec položen u pamětního místa zemljanky sovětských partyzánů vystavěné místními odbojáři. Akce v Němčicích se účastnil místostarosta obce a předseda základní organizace KSČM Antonín Fidler a další členové KSČM.

 

Účast zástupce venezuelského kulturního centra na pietních aktech za padlé ve světové válce na Blanensku je jedním z bodů počínající spolupráce s místním okresním výborem KSČM.