Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihomoravští komunisté rozhodli o pořadí na kandidátce do sněmovních voleb

13. 3. 2017

V sobotu 11. 3. 2017 jednala Krajská nominační konference KSČM Jihomoravského kraje. Debatovalo se především o podobě volebního programu tak, aby zaujal co nejširší počet občanů od středu doleva. Tzn. navyšování mezd, progresivní zdanění vysokých příjmů fyzických i právnických osob, ale také podpora českých kvalitních potravin na úkor levného nekvalitního dovozu. Dále také právo na spravedlnost a na zajištění bezpečnosti. dsc_4201.jpg

 

Nejvýše postavený kandidát z okresu Blansko na kandidátní listině KSČM je předseda Okresního výboru KSČM Emil Pernica. Delegáti ho zvolili na 5. místo. Lídrem celé kandidátky bude dosavadní poslanec Ivo Pojezný. Kandidátku ještě musí potvrdit ÚV KSČM na svém dubnovém zasedání.

 

,,Před delegáty konference jsem předstoupil se svojí vizí, kterou bych chtěl v Poslanecké sněmovně prosazovat, tedy odstranit tzv. příjmovou chudobu, konečně prosadit Zákon o sociálním bydlení, o které současná koalice jen mluví. Dále zvyšovat minimální mzdu. Současných 11 000 Kč je skutečně směšná částka, která nemůže pokrýt životní náklady. Nesmíme zapomínat ani na pravidelnou a dostatečnou valorizaci důchodů. Také jsem zmínil církevní restituce, o jejímž možném zdanění ČSSD před minulými volbami sice mluvila, ale v koalici s KDU – ČSL na ně rychle zapomněla.“ Doplnil 5. muž na kandidátce komunistů do Poslanecké sněmovny, předseda Okresního výboru a zastupitel města Blansko Emil Pernica.

 

Další kandidáti z okresu Blansko jsou na 12. místě Natálie Novotná, 19. bude Radek Boháček ze Křtin, 26. Jaroslava Konůpková z Letovic a 33. Mária Koudelová z Adamova.

 

Emil Pernica, předseda OV KSČM Blansko a kandidát do Poslanecké sněmovny