Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. zasedání VV OV KSČM BLANSKO

7. 7. 2014

 Tisková zpráva z 8. zasedání Výkonného výboru OV KSČM Blansko konaného dne 5. 6. 2014 v sídle OV KSČM Blansko, Čapkova 6

                            

 

 

Jednání bylo usnášeníschopné.

 

 

OV KSČM obdržel v roce 2014 první přihlášku do strany.

 

Výsledky evropských voleb

Výsledky voleb KSČM do EP - 10, 98 % hlasů (3 mandáty) a až 4. místo. Velmi nízká účast, pouhých 18, 2 % voličů. V okresu Blansko KSČM obdržela 13, 48 % a 3. místo. Účast byla 20, 23 %. V 15 obcích v okresu Blansko KSČM vyhrála. Velká gratulace patří kandidátce Švendové, kterou volilo 6 934 občanů (4, 16 % preferenčních hlasů), k potřebné 5% hranici chybělo málo.

S. Šebela: V Krasové na plakátovací ploše vydržely do voleb pouze plakáty KSČM. Vůči KSČM se vede negativní kampaň.

S. Klimeš: Někteří členové ZO a mnoho sympatizantů vůbec nepřišli k volbám. I tak v Ráječku KSČM dokázala vyhrát.

S. Horák: Chyba funkcionářů, že nedokázaly vysvětlit důležitost voleb do EP. Důležité toto zmínit i na VV Jm KV.

S. Pernica: Do EP kandidovala i KSČ. Tato strana spoléhala hlavně nato, že se voliči spletou a budou volit KSČ, tak jak byli zvyklí dříve. KSČ obdržela 0,5 % hlasů. Podle jeho názoru se spletlo min. 0, 2 % voličů.

Další body jednání byly důvěrné.

 

Závěrečné slovo: Milé soudružky,soudruzy a naši sympatizanti. Chtěl bych poděkovat všem kdo k volbám chodí a chápu i ti co nemají chutě k volbám chodit ale uvědomme si jednu věc. Tím že k volbám se nedostavíme ničemu nepomůžeme a akorát dopomůžeme těm stranám které nám tu naši vlast devastují a rozkrádají. A to tak že jejich voliči k volbám většinou chodí což ale neplatí v našich řadách. Proto bych také apeloval na užší vedení KSČM aby lidem lépe vysvětlovala proč jsou volby tak důležité i ty do EP. Víte sám jsem velkým odpůrcem EU ale jako hrdý občan naši vlasti a člen KSČM si uvědomuji že když už v EU jsme je důležité k volbám jít a dát naší straně hlas a to by si měl uvědomit každý člen KSČM, každý náš sympatizant tak i každý občan ČR.