Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportéři České televize se opět ,,předvedli“

22. 11. 2016

O pořadu a reportérech 168 hodin si už dlouho žádné iluze nedělám. Tito lidé, kteří jsou zaměstnanci veřejnoprávní televize už asi dávno zapomněli, že jsou mj. placeni také z koncesionářských poplatků nás všech.

 

Zarazila mě hned první reportáž, kde se kritizuje návrh 64 poslanců Parlamentu ČR (napříč politickým spektrem). Tento poslanecký návrh zpřísňuje tresty za hanobení prezidenta České republiky. Píše se tam o hanobení prezidenta nikoliv o jeho kritice. Kritizovat názor toho či onoho politika (nejen prezidenta) je zcela v pořádku. Hanobit ho už v pořádku není. Je také nutné zdůraznit, že návrh je trvalý a nemá se týkat jen současného prezidenta. Má za úkol chránit každého zvoleného prezidenta ČR. A prezidentská volba bude na pořadu dne už v roce 2018. Proto hysterii kritiků tohoto návrhu skutečně nechápu.

 

Reportáž pořadu 168 hodin opět předvedla účelově sestříhané záběry z roku 1989, namíchala do toho monology disidentů, antikomunistických historiků plivající na vše, co se zde před rokem 1989 dělo. Při tom poslední průzkum tvrdí, že s dnešními poměry je spokojeno jen 38 % dotazovaných.

 

Nerozumím, proč se v reportáži smíchaly 2 věci – události z roku 1989 a zpřísnění trestu za hanobení prezidenta. Pokud vím, tak současný prezident není z KSČM.

 

Emil Pernica, předseda OV KSČM Blansko